X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

با سلام و ابراز خرسندی از  شروع مجدد لم چند فیلم تازه دیده ام را معرفی می کنم:

پیش از آن بگویم:  

دوست ندارم توضیح زیادی درباره ی فیلم بدهم تا حلاوت دیدنش را برای آنها که ندیده اند دست ناخورده بگذارم.  در قسمت نظرها می توانیم درباره ی  فیلم بیشتر صحبت کنیم.

 

مثلث: فیلمی بود که در لم پیشین معرفی شد و چونان دیگر پیشنهادهای خسرو در حیطه ی فیلمهای ترسناک خوب بود، دیدنش را من هم به طرفداران این ژانر پیشنهاد می کنم، گرچه فیلم نامه ی آن خالی از اشکال نبود اما با طرح اصلی داستان و البته پایان بسیار تاثیر گذارش، فیلم را به اثری درخور تحسین بدل می کند. فیلم از یک دایره ی کوچک شروع می شود که کم کم بزرگ می گردد و سرانجام تمام فیلم را در بر می گیرد. امتیازم به این فیلم 7 است از 10.

 

بهار، تابستان، پاییز، زمستان ... و بهار: این فیلم هم اتفاقا یک دایره است. به آن خوبی که تعریفش را شنیده بودم نبود ولی به دیدنش می ارزید. استادی که قبلا بزهی (احتمالا برخاسته از شهوت و تصاحب) انجام داده است، اکنون که به مدارج متعالی عرفان رسیده، شاگردش را از تکرار آن پرهیز می دهد، اما شاگرد همان کار را تکرار می کند (دایره) استاد پس از آنکه سعی می کند سنگی را که بر کمر شاگردش (در زبان تمثیلی فیلم، قورباغه) بسته شده، باز کند و از نجات آتی روحانی وی مطمئن می شود، خود را به سبب گناه سالها پیشش مجازات می کند. پیشنهادم برای آنها که فیلم را ندیده اند این است که هنگام دیدن فیلم به زبان تمثیلی آن توجه کنند و جاهایی که احساس می کنند سرگذشت یکی از دو شخصیت اصلی فیلم مبهم است آن دیگری را به جایش بگذارند.  ماجرای سه جانوری که به سنگ بسته می شوند، کلید قسمت بزرگی از ماجراست.امتیازم به این فیلم 7 است از 10.

 

بزرگ شده ها (Grown Ups) کار کمدی دیگری از آدام سندلر که در لم قبلی فیلم کلیک را از او معرفی کرده بودم، کلیک عالی بود ولی این فیلم علیرغم بهره گیری از ستاره های متعدد کمدی چنگی به دل نمی زند. گرچه دیدن کارهای وی خالی از لطف نیست. طبق معمولش این فیلم هم در پاسداشت خانواده است. امتیازم به این فیلم 6 است از 10. دو فیلم دیگر هم از وی دیده ام اخیرا  یکی مدیریت خشم با امتیاز 4 و دیگری 50 قرار اول با امتیاز 5 از 10.

 

Ghost Writer فیلم بسیار خوبی است و همین یک دلیل برای دیدنش کافیست که ساخته ی رومن پولانسکی است. فیلم نامه قوی و گیراست و کارگردانی بی نقص ولی انصافا بهترین کار پولانسکی نیست با این حال برای دیدن کارهای این کارگردان نیازی به استخاره نیست. امتیازم به این فیلم 7 تا 8 است از 10.